Kompleksowa oferta dla Młodej Pary

Wasze pytania


Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Kilka słów ode mnie…

Nie muszę pewnie dodawać, że znalezienie dobrego fotografa ślubnego jest bardzo ważne ale zarazem niezwykle trudne.

W okresie ostatnich lat mamy prawdziwy wysyp fotografów ślubnych, a wy w tym wszystkim musicie znaleźć tego jednego fotografa, który uchwyci wasz dzień ślubu dokładnie w taki sposób w jaki sobie wymarzyliście. Okazuje się że potrafi to być trudniejsze od znalezienia współmałżonka 🙂 Oto kilka czynników, na które powinniście zwrócić uwagę a raczej nie kierować się nimi przy wyborze Waszego fotografa ślubnego.

„Ten fotograf robi ponad 50 ślubów rocznie”

Doświadczenie w fotografii ślubnej jest rzeczą niezbędną — nie chcecie przecież, aby fotograf na Waszym ślubie odbywał naukę czy praktykę.

Bardziej zajęty fotograf ślubny nie zawsze znaczy dobry fotograf ślubny. Jeśli ktoś robi ponad 50 ślubów rocznie to albo w sezonie robi po kilka ślubów w weekend, albo na niektóre wysyła kogoś w zastępstwie.

Żadne z powyższych automatycznie nie oznacza gorszego fotografa, ale powinniście zwrócić uwagę jak radzi sobie taki fotograf z ciężkim obłożeniem pracą w sezonie. Zawsze warto zwrócić uwagę czy na ślubie będzie ta sama osoba, z którą rozmawiacie na spotkaniu i która jest autorem prac w swoim portfolio, a także jak długo po ślubie będziecie musieli czekać na swoje zdjęcia ślubne.

„Mamy fotografa poleconego przez sale weselną”

Na początku swojej przygody fotograficznej, będąc w pięknym lokalu zapytałem właściciela sali czy mógłbym zostawić kilka wizytówek aby w jakiś sposób dotrzeć do przyszłych klientów. Dowiedziałem się, że nie ma problemu, ale wiąże się to z opłatą za polecanie. Może byłem naiwny, ale nie sądziłem, że niektóre sale sprzedają miejsca na swojej liście polecanych usługodawców. Oczywiście podkreślę tu, nie dotyczy to wszystkich lokali— niektóre polecają świetnych fotografów dlatego, że lubią potem oglądać piękne zdjęcia swojego lokalu.

“Kuzyn robi fajne zdjęcia”

Kuzyn lub kolega ma „sprzęt fotograficzny” i zaproponował że sfotografuje Wasz ślub za darmo. Śluby to trudne do fotografowania wydarzenie z wieloma zmiennymi czynnikami – tylko dlatego że Wasz kuzyn/kolega robi piękne zdjęcia przyrody lub małych dzieci, nie znaczy że poradzi sobie z trudnym oświetleniem w kościele czy ciemną salą weselną. Co w przypadku jeśli nie spodobają się Wam zdjęcia? Czy Wasz znajomy po weselu należycie zabezpieczy wasze zdjęcia?

Ostatnia ale jakże ważna rzecz to dobór właściwego fotografa od strony charakteru, pamiętajcie że z fotografem w dniu ślubu spędzicie nie mniej czasu niż z Waszymi wspaniałymi gośćmi weselnymi dlatego upewnijcie się, że dobrze czujecie w jego obecności i świetnie się dogadujecie, zanim zaprosicie go, do tego by towarzyszył Wam w tym wyjątkowym dniu ślubu.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

W jakich godzinach jest Pan w dniu ślubu?

Najczęściej zaczynam od błogosławieństwa lub przygotowań w domu Państwa Młodych, a pracę kończę na przyjęciu weselnym po oczepinach, około godziny 00.30 w nocy.

Czy istnieje możliwość wykonania sesji plenerowej w innym dniu niż dzień ślubu, jeżeli tak to czy jest dodatkowo płatne?

O tym czy plenerowa sesja ślubna odbędzie się w tym samym lub innym dniu decyduje para młoda i nie jest to dodatkowo płatne.

Kto decyduje o miejscu sesji plenerowej?

Miejsce sesji ślubnej zawsze ustalam w porozumieniu z Państwem, często zdarza się że para sama wybiera miejsce wykonania zdjęć np. związane z jakimiś wspomnieniami.

Czy cena za zdjęcia ślubne może ulec zmianie?

W zakładce „OFERTA” zawsze mam podaną aktualną cenę za wykonanie całego reportażu wraz z sesją plenerową, jest to cena końcowa wpisywana do umowy.

Kiedy płacimy za usługę?

Płatność końcowa dokonywana jest w momencie odbioru fotoksiążki/albumu oraz zdjęć na nośniku cyfrowym.

Czy posiada Pan zezwolenie z Kurii na fotografowanie uroczystości liturgicznych w kościele?

Tak, posiadam legitymację wydaną przez Krakowską Kurię.

Czy zdjęcia wykonuje Pan osobiście czy również zleca komuś?

Wszystkie zdjęcia wykonuje osobiście, zarówno w dniu ślubu jak i na plenerowej sesji zdjęciowej.

Jak wygląda rezerwacja terminu, czy podpisywana jest umowa?

Jestem zwolennikiem osobistego spotkania z parą młodą, wówczas jeżeli para decyduje się, podpisujemy umowę, która jest gwarancją rezerwacji terminu. Jednakże zdarzają się sytuacje, że para młoda mieszka daleko lub na stałe poza granicami kraju, wówczas umowę może zawrzeć ktoś z rodziny lub istnieje możliwość wysłania pocztą.

W jaki sposób przekazywane są zdjęcia?

Otrzymujecie Państwo zdjęcia w formie fotoksiążki lub wklejone w profesjonalnym albumie, na którym będą wygrawerowane Państwa imiona oraz data ślubu, a także ok. 1500 zdjęć w formacie cyfrowym na nośniku pendrive.

Masz jeszcze jakieś pytania ?

Napisz do mnie